excilor2

sui   it   at   gb   fr   es   bel

İçerikler

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şeker hastaları da Excilor®’u kullanabilir mi?
Excilor®’un etkisi farmakolojik değil fiziksel bir etkidir. Tırnak pH değerini azaltarak (daha asidik hale getirerek) mantarın beslenmesini böylece enfeksiyöz mantar büyümesini engellemektedir. Bu nedenle şeker hastaları için bir kontrendikasyon riski yoktur. Asidik maddelerin kombinasyonu olan Excilor® tırnak katmanlarına nüfuz ederek dermatofitlerin (enfeksyondan sorumlu mantar) yaşayamayacağı ortamı yaratır. Etkisi lokalizedir ve sadece tırnak mantarı üzerinedir. Diyabetik hastalar güvenle kullanabilirler.

Benim tırnağımda da bir mantar enfeksiyonu var. Bunun iyileşmesi ne kadar sürer?
Excilor®’un kutusunda da açıklandığı gibi uzama işlevine devam etmekte olan ancak üzerinde beyaz lekeler, sararmalar görülen, kalınlaşmaların olduğu ve daha kırılgan hale gelmiş tırnak üzerine düzenli olarak günde 2 kez uygulanmalıdır. Lekeler, sararma ve kalınlaşmalar yok olana kadar uygulamaya devam etmek gerekir.

Kişiden kişiye değişmekle beraber tırnaklarımız 1 ayda ortalama sadece 1.5 mm kadar uzar. Excilor® sadece tırnak üzerinde sarı / beyaz lekelerin kaybolmasına değil, daha da önemlisi tırnağın, içerisinde veya altına yerleşen mikroorganizmalardan (dermatofit, veya diğer mantar türleri) kurtulmasına yardımcı olur. Tüm mikroorganizmaları yok etmek birkaç hafta sürebilir.

Bu arada sağlıklı tırnak tekrar uzamaya başlar. Uzayan tırnak, düzenli olarak tırnak makası ile kesilir. Önden kesilerek atılan rengi değişmiş tırnak yerini arkadan uzayarak gelen sağlıklı tırnak alır. Böylece renk değişikliği yavaş yavaş yok olur ve tırnak sağlıklı görünüme kavuşur. 

Bu süre kişinin tırnak uzama süresine göre ve mantar enfeksyonunun şiddetine göre değişkenlik gösterir. En iyi sonuç, enfekte alanın minimum üç ay tedavisi ile elde edilmektedir. En doğru yaklaşım tırnak tamamen iyileşene dek tedavi sürecine devam etmektir.

Gebeyim, Excilor® kullanmamda bir sakınca var mı?
Hamile veya emziren kadınların kullanımında bugüne kadar bildirilmiş herhangi bir yan etki bulunmamaktadır. Excilor’un etkisi lokaldir

Excilor® çocuklarda güvenle kullanılabilir mi?  
Çocuklarda kullanılması durumunda bugüne kadar bildirilmiş her hangi bir yan etki bulunmamaktadır. Excilor’un etkisi lokaldir

“Excilor® 400 uygulamaya kadar kullanılabilir” denilmişti, 90 uygulamada bitti (1,5 ay) Ürün içeriğinde sorun olabilir mi?
Buharlaşmasına engel olmak üzere her bir tedaviden sonra kalemin ucunun tamamen kapalı olduğundan emin olunuz. Kilitli kapak sistemi tam kapatılmadığında son derece uçucu olan içerik hızla buharlaşmakta ve kalem aplikatör kurumaktadır. Çocuk veya hayvanların ulaşamayacağı yerde muhafaza edilmelidir.

Excilor® kaleminin ucu içeriye doğru kaydı ve şimdi çıkmıyor.
Ürünün uygulaması sırasında kalemi sertçe bastırmayınız. Eğer akışkanlığı ilk kullanımdaki kadar fazla değil ise kalemi dik olarak bekletiniz ve aşağı yukarı sallayarak içeriğin kalemin ucuna gelmesine yardımcı olunuz.

Çocuğum Excilor® kalemi ağzına soktu. Ben ne yapmalıyım?
Kalem Aplikatör kapalı bir sistemdir, açılamaz. Bu güvenlik sayesinde çocuğunuz doğrudan kalem içeriğini yutamaz. Excilor®’un içeriği zehirli değildir ama gözler, burun veya ağız mukozasına değdiğinde tahriş edebilir. Excilor®’un tadı acımsıdır, çocuğunuzun yutması veya kasten yemesi pek mümkün değildir. Ürün, ağız, göz içi ile temas ederse bol su ile yıkayarak ovalamadan durulayın.
Excilor®'u nereden satın alabilirim?
Excilor®’u sadece Eczanelerden satın alabilirsiniz. Kutusu, kullanım kılavuzu olmayan, sadece kalem olarak satılmaya çalışılan ürünleri almayınız. 

Kullanma talimatında “her uygulamadan önce tırnağı temizleyin ve oje, varsa tırnak cilasını çıkartın” diyor. Ben her zaman aseton kullanmak zorunda mıyım? Oje veya cila üzerine Excilor® kullanırsam etkili olmaz mı?
Her kullanımdan önce tırnak üzerindeki cila veya oje, aseton yardımı ile iyice temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Eğer Excilor® oje üzerinden uygulanırsa ojeyi de çözecek ve çözünmüş oje ve boya parçaları Excilor®’un içeriğine katılacaktır. Bu durumda Excilor® ’un tırnağın içerisine nüfus etmesi mümkün olmayabilir. Bu da beklenen etkinin gerçekleşmemesi anlamına gelir.

Uygulamadan sonra Excilor®’un tırnak içerisine hızla nüfus etmesi beklenmelidir. Tırnak yüzeyi tamamen kuruduğunda yeniden oje sürmekte ve cila kullanmakta sakınca yoktur.

Excilor®’un içeriğinde ne var?
Etil laktat, su (7%), asetik asit, penetrasyon artırıcı, film-oluşturan ajan, koruyucular (paraben içermez). Excilor® CE belgeli, Sınıf II tıbbi cihazdır. Mantar hastalığı üzerinde farmakolojik etkisi bulunmamaktadır. Etkisi fiziksel olarak tırnak içinde ve tırnak altında mikro düzeyde uzun vadeli asitleştirme ilkesine dayanır.

Excilor®’u nasıl kullanmalıyım?
Excilor®’u kullanmadan önce tırnağı iyice temizleyiniz ve eğer oje sürmüşseniz tamamen çıkarınız. Tırnağı ve tırnak kenarının altını tamamen ürünle kaplayacak şekilde kalemi kullanınız. Excilor®’un yaygın olarak tırnağa sürülmüş olduğundan emin olun.

Çorap ve/veya ayakkabı giymeden önce tırnağın kurumuş olduğundan emin olun (1 veya 2 dakika ürünün tırnak üzerinde kuruması için yeterli olacaktır). Bu şekilde ürün tırnağa nüfuz edecektir.

Uygulamanın ardından, tırnak altında bir karıncalanma hissinin duyulması oldukça normaldir; bu durum ürünün tamamen tırnağa nüfuz ettiğini göstermektedir.

Enfekte alana sabah ve akşam birer kez olmak üzere günde iki kez uygulayınız. En iyi sonuç, enfekte alanın minimum üç ay tedavisi ile elde edilmektedir. En doğru yaklaşım tırnak tamamen iyileşene dek tedavi sürecine devam etmektir.

Ürünün uygulaması sırasında kalemi sertçe bastırmayınız. Buharlaşmasına engel olmak üzere her bir tedaviden sonra kalemin ucunun tamamen kapalı olduğundan emin olunuz.

Excilor® Kalem yaklaşık 400 uygulama için yeterlidir.

 TRANSPARAN LOGO Copyright © 2011 Genesis İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.                                                                                                                                                              Designed by OpusNo3